PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014539}
15 405
chce zobaczyć
Joker: Folie à deux
powrót do forum filmu Joker: Folie à deux

...tego typu filmy to świętokradztwo i profanacja historii kultowych postaci. Żeby było jasne - nie chodzi mi o same filmy czy aktorów. Weźmy choćby takiego Venoma. Film choć dupy nie urwał, był przyzwoicie zrobiony i fajnie sie go oglądało, a Tom Hardy zawsze na propsie. Ale "origin" postaci Venoma to kompletna lipa i obelga dla fanów. Pierwszym "nosicielem" symbiota nie był Eddie Brock tylko Peter Parker. I przede wszystkim nie był postacią pozytywną tylko największym złolem z jakim Spider-Man miał do czynienia. Nie wspomne już o braku kultowego wielkiego białego symbolu pająka na klacie... Joker? Mega klimat i niesamowity Phoenix... ALE, to nie było tak. Joker wpadł do kadzi z chemikaliami, które zniekształciły mu twarz i popieprzyły w głowie. Odsyłam tu do lektury komiksu The Killing Joke (film animowany z 2016 też spoko). A Harley Quinn nie była wariatką, jak sugeruje zwiastun, tylko panią doktor, psychiatrą, która zajmowała się Jokerem w Arkham... Mógłbym podawać setki takich przykładów, ale chyba każdy już załapał o co chodzi. Super fajnie, że te postacie wciąż są żywe i powstają takie filmy, ale można by po prostu przenieść gotowe arcydzieła z kart komiksów na ekran. Przecież Mona Lisa nie potrzebuje nowego uśmiechu.

oski122

Masz rację, potrzebujemy 50. raz mieć opowiedziane te same historie! A jak już traktujesz siebie jako takiego znawcę, to pamiętaj, że Jokerów jest kanonicznie 3 na jedno uniwersum. ;)

kreteciek

50 razy? Jedyna zgodna z komiksowym pierwowzorem historia Jokera została pokazana w filmie Batman, i bylo to w 1989 roku. Z reszta, bardziej chodzilo mi o to co robil pozniej. Wiele z jego najbardziej pokreconych akcji nigdy nie zostalo pokazane w filmach i mozna by pojsc w te strone a nie tworzyc zupelnie nowe motywy. Wg mnie zajebiscie bylo by zobaczyc na duzym ekranie jak Joker zabija Robina, jak strzela do córki komisarza Gordona ktora konczy na wozku inwalidzkim, a jego samego porywa i niemal doprowadza go do szalenstwa, i wiele wiele innych. Jest tu mnostwo niewykorzystanego potencjalu... and btw, kazdy prawdziwy fan ci powie ze Joker w wykonaniu Jareda Leto to byla porazka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones